Of counsel Kancelarii Jabłoński Koźmiński, dr hab. Artur Olechno objął funkcję konsula honorowego Łotwy

Karolina Ptak
30.11.2023

W dniu 23 listopada 2023 r. w Pałacu Branickich, miała miejsce uroczystość inauguracji Konsulatu Honorowego Republiki Łotewskiej w Białymstoku, której współorganizatorem była Kancelaria Jabłoński Koźmiński.

Niezmiernie miło nam poinformować, że funkcję konsula honorowego objął Of counsel Kancelarii Jabłoński Koźmiński – dr hab. Artur Olechno, prof. UwB z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Konsul honorowy dr hab. Artur Olechno, prof. UwB jest zatrudniony w Katedrze Prawa Konstytucyjnego. Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym i ustrojowym. Do jego zainteresowań badawczych należą systemy rządów, ze szczególnym uwzględnieniem państw Europy Wschodniej. Jest m.in. autorem opinii prawnej dotyczącej projektu zmian konstytucji i systemu rządów Republiki Łotewskiej.

Gospodarzami wydarzenia byli Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Łotewskiej w Polsce Juris Poikāns oraz nowopowołany konsul honorowy Łotwy w Białymstoku. W uroczystości w Pałacu Branickich wzięli udział m.in. przedstawiciele korpusu dyplomatycznego Łotwy, konsulowie honorowi krajów nadbałtyckich, reprezentanci środowisk naukowych i biznesu, samorządowcy i podlascy parlamentarzyści, a także wielu pracowników Uniwersytetu w Białymstoku.

Szczegóły dostępne pod linkiem.

Autorzy

dr hab. Artur Olechno
Of Counsel+48 22 416 60 04artur.olechno@jklaw.pl
Karolina Ptak
Business Development & Marketing Manager, Dział wspierający+48 696 180 212karolina.ptak@jklaw.pl

Zobacz inne wpisy