Publikacja autorstwa Seweryna Sasin na temat automatyzacji aktów administracyjnych na przykładzie niemieckiej procedury administracyjnej

Seweryn Sasin
14.05.2024

Miło nam poinformować, iż właśnie ukazała się publikacja pod tytułem „Automation of Administrative Acts: An Example of the German Administrative Procedure Act” współautorstwa Seweryna Sasin – associate Kancelarii Jabłoński Koźmiński i Wspólnicy. Artykuł ten został opublikowany w prestiżowym czasopiśmie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (WPiA UW) – „Studia Iuridica”.

Nie ulega wątpliwości, że automatyzacja i digitalizacja niosą ogromny potencjał innowacyjny i szeroki zakres możliwości. Zmiany w tym zakresie można już zaobserwować w obszarze legislacyjnym, na przykład w przepisach niemieckiej ustawy o postępowaniu administracyjnym. Niemcy bez wątpienia przodują w innowacjach w tym zakresie, wprowadzając wcześniej odpowiednie regulacje.

Zachęcamy do lektury publikacji, która przynosi cenne spojrzenie na automatyzację aktów administracyjnych na przykładzie niemieckiej procedury administracyjnej.

Autor

Seweryn Sasin
Aplikant adwokacki, Associate+48 22 416 60 04seweryn.sasin@jklaw.pl

Zobacz inne wpisy