Artykuł Patrycji Rejnowicz-Janowskiej: Ochrona dóbr osobistych w prawie pracy w Magazynie HR na Szpilkach

Patrycja Rejnowicz-Janowska
22.04.2024

Właśnie ukazał się najnowszy, #13 numer Magazynu HR na Szpilkach®. Z wielką dumą informujemy, że w tym wydaniu znajdziecie Państwo ciekawy artykuł autorstwa adwokat Patrycji Rejnowicz – Janowskiej – Senior Associate Kancelarii Jabłoński Koźmiński, pt. „Ochrona dóbr osobistych w prawie pracy”.

W artykule autorka skupia się na interpretacji przepisów prawa pracy, szczególnie art. 111 Kodeksu pracy, który nakłada na pracodawców obowiązek szanowania godności oraz innych dóbr osobistych pracowników. Autorka wyjaśnia, że pojęcia „godności” i „dóbr osobistych” nie są precyzyjnie zdefiniowane w Kodeksie pracy, dlatego konieczne jest odwołanie się do doktryny prawa cywilnego.

W kontekście zmieniającego się środowiska pracy, zrozumienie kwestii związanych z ochroną dóbr osobistych pracowników i pracodawców staje się coraz bardziej istotne. Dobra osobiste obejmują aspekty fizycznej i psychicznej integralności, indywidualności oraz godności i pozycji społecznej. Ważne jest zrozumienie, że dobra osobiste nie tworzą odrębnej kategorii prawnej, ale są częścią ogólnych wartości prawa cywilnego.

Link do kwietniowego numeru Magazynu HR na Szpilkach®: https://akademia.monikasmulewicz.pl/download/1176045/?tmstv=1713700784&smclient=1ef055a8-8601-4da9-889f-fcfd4fb7327f&utm_source=salesmanago&utm_medium=workflow&utm_campaign=defaultZachęcamy do lektury!

Autor

Patrycja Rejnowicz-Janowska
Adwokat, Senior Associate+48 22 416 60 04patrycja.rejnowicz-janowska@jklaw.pl

Zobacz inne wpisy