„Rynek walutowy. Odesłania do tabel kursowych” – najnowsza publikacja współautorstwa dr Michała Jabłońskiego

dr Michał Jabłoński
29.01.2024

Z dumą informujemy o ukazaniu się nowej publikacji autorstwa Partnera zarządzającego Kancelarii Jabłoński Koźmiński i Wspólnicy – dr Michał Jabłoński oraz dr hab. Krzysztofa Kalickiego – profesora Akademia Leona Koźmińskiego (Kozminski University), zatytułowanej „Rynek walutowy. Odesłania do tabel kursowych”.

Książka została podzielona na 2 części:

  • Część I: Specyfika rynku walutowego i uwzględnienie rzeczywistości gospodarczej w wyrokach dotyczących spraw kredytów walutowych.
  • Część II: Wymóg sprecyzowania metodologii ustalania kursu waluty obcej w umowie kredytu denominowanego lub indeksowanego w świetle wykładni prawa unijnego w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz polskich sądów.

Z recenzji dr. hab. Mieczysława Puławskiego:
Uważam, że praca „Rynek walutowy” K. Kalickiego i M. Jabłońskiego jest dziełem wartościowym i aktualnym, wpisującym się znacząco w tok dyskusji dotyczących tzw. kredytów frankowych, a zarazem pracą o walorach edukacyjnych dla rzeszy prawników i sędziów włączonych w proces rozstrzygania sporów między kredytobiorcami a bankami udzielającymi tych kredytów.

Książkę zakupić można tutaj: https://scholar.com.pl/pl/glowna/8833-rynek-walutowy-odeslania-do-tabel-kursowych.html

Autor

dr Michał Jabłoński
Adwokat, Partner zarządzający+48 603 728 108michal.jablonski@jklaw.pl

Zobacz inne wpisy