Obowiązki państwa względem opiekunów osób z niepełnosprawnością w świetle ekonomicznej analizy prawa – dr Michał Jabłoński współautorem monografii dot. modelu świadczeń dla opiekunów osób z niepełnosprawnością

dr Michał Jabłoński
31.05.2024

Właśnie ukazała się monografia „Model świadczeń dla opiekunów osób z niepełnosprawnością” pod red. prof. dr. hab. Jacka Jagielskiego oraz prof. UJ – Katarzyny Małysy-Sulińskiej.

Z dumą informujemy, że wśród autorów publikacji jest Partner zarządzający Kancelarii Jabłoński Koźmiński i Wspólnicy – dr Michał Jabłoński, który poruszył zagadnienie obowiązków państwa względem opiekunów osób z niepełnosprawnością w świetle ekonomicznej analizy prawa.

Z recenzji: „Chociaż na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że dokonywanie publicznych świadczeń niezwiązanych z wymianą dóbr czy usług jest jedynie – z ekonomicznego punktu widzenia – kosztem (wydatki publiczne), co mogłoby prowadzić do wniosku o niezasadności, a przynajmniej ograniczeniu, ich przyznawania, to jednak bliższe przyjrzenie się prowadzi do wniosków wręcz odmiennych”.

Zachęcamy do lektury!

Książka dostępna pod linkiem.

Autor

dr Michał Jabłoński
Adwokat, Partner zarządzający+48 603 728 108michal.jablonski@jklaw.pl

Zobacz inne wpisy