Dziennik Gazeta Prawna: komentarz dr hab. Krzysztofa Koźmińskiego na temat naruszeń dyscyplinarnych i ich wpływu na procesy wyborcze na uczelniach

dr hab. Krzysztof Koźmiński
24.04.2024

Zachęcamy do zapoznania z komentarzem Partnera zarządzającego Kancelarii Jabłoński Koźmiński i Wspólnicy – dr hab. Krzysztofa Koźmińskiego na temat naruszeń dyscyplinarnych i ich wpływu na procesy wyborcze na uczelniach, który dziś ukazał się na łamach Dziennik Gazeta Prawna w artykule „Nieoczekiwane skutki kary przed wyborami” autorstwa Katarzyny Wójcik.

W artykule omówiono nieoczekiwane skutki nałożenia kar dyscyplinarnych przed wyborami na uczelniach, które mogą bezpośrednio wpłynąć na przebieg wyborów oraz obniżyć zaufanie do instytucji akademickich.

Decyzje rektorów w powyższych kwestiach mogą mieć istotne konsekwencje dla uczestnictwa w wyborach oraz przebiegu procesów wyborczych. Właściwe stosowanie procedur dyscyplinarnych i przestrzeganie zasad demokratycznych jest kluczowe dla zapewnienia uczciwości i przejrzystości procesów wyborczych na uczelniach.

Autor

dr hab. Krzysztof Koźmiński
Radca prawny, Partner zarządzający+48 602 359 329krzysztof.kozminski@jklaw.pl

Zobacz inne wpisy