dr hab. Krzysztof Koźmiński uczestnikiem 5. tury Panelu prawników Dziennika Rzeczpospolita

dr hab. Krzysztof Koźmiński
28.05.2024

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w ramach kolejnej – 5. tury Panelu prawników Dziennika Rzeczpospolita. Artykuł pt. „Polskie sądownictwo należy lepiej zabezpieczyć przed działaniami obcych służb” rzuca światło na kluczowe kwestie dotyczące bezpieczeństwa polskiego sądownictwa oraz potrzebę szkoleń dla sędziów oraz rozszerzenia kontroli kontrwywiadowczej.

W panelu przedstawiono eksperckie opinie oraz konkretne rekomendacje, które mogą pomóc w poprawie istniejących procedur i ochronie przed działaniami obcych służb.

W opinii naszego eksperta, dr hab. Krzysztofa Koźmińskiego, Partnera zarządzającego Kancelarii Jabłoński Koźmiński i Wspólnicy – sprawa Szmydta jest bulwersująca, ale należy zachować umiar w ocenach i ostrożność w prawodawstwie. Wprowadzenie nowych regulacji powinno być proporcjonalne i zgodne z zasadami konstytucyjnymi, aby nie naruszyć niezależności sądownictwa.

Jak wynika z publikacji:
82% uczestników panelu prawników uważa, że procedury dopuszczania sędziów do informacji niejawnych i weryfikacji kandydatów na stanowisko sędziego muszą zostać poprawione.
89% uczestników panelu prawników twierdzi, że polskie sądownictwo wymaga lepszego zabezpieczenia przed działaniami obcych służb.

Artykuł dostępny pod linkiem.

Autor

dr hab. Krzysztof Koźmiński
Radca prawny, Partner zarządzający+48 602 359 329krzysztof.kozminski@jklaw.pl

Zobacz inne wpisy